Субота, 21.04.2018, 12:49
Володимир-Волинський НВК ЗОШ І-ІІІ ст. №3-ліцей
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [17]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Соціальний педагог Практичний психолог

Соціальний педагог

Практичний психолог

 

Офіційно професії «соціальний педагог», «практичний психолог» з'явилися в нашій країні порівняно нещодавно.  І суспільство ще не зовсім знає чи розуміє, хто такий соціальний педагог, практичний психолог.

Професійна діяльність соціального педагога має ряд особливостей. Суть її полягає в тому, що соціальний педагог має справу з дитиною та підлітком у процесі їхнього розвитку, соціального становлення.

Слід зазначити, що практичний психолог і соціальний педагог є фахівцями, які не можуть бути взаємозамінними. У кожного є своя методологія роботи, інструментарій, напрями та зміст діяльності, що відповідають їх функціональним обов’язкам. Психолог більше зорієнтований на внутрішній світ дитини, натомість соціальний педагог обов’язково намагатиметься допомогти соціалізуватися, тобто самореалізуватися, не випадаючи за межі суспільства, знайти своє місце в ньому і водночас бути корисним для інших.

Діяльність соціального педагога в закладах освіти передбачає створення умов для успішної соціалізації та адаптації дитини як процесу набуття нею соціальної компетентності, формування і ствердження її як особистості, входження в активне громадське життя. Соціальний педагог  та практичний психолог в закладі освіти - це люди, які покликана об'єднати зусилля родини, школи, громадськості для надання допомоги дитині. Тому слід зазначити, що робота соціального педагога за будь-яким напрямком стає більш ефективною завдяки співпраці з психологом, педагогічним колективом, батьками, адміністрацією навчального закладу та спеціалістами з різних соціальних служб, правових, медичних установ тощо. Така взаємодія дає змогу здійснювати інтегрований підхід щодо соціально-педагогічного супроводу учнівської молоді в сучасних умовах.

На жаль, не можна не сказати про те, що діяльність соціальних педагогів та психолога школи досягла значних результатів. Сфера діяльності — соціум, як найближче оточення особистості,  людські відносини, соціокультурні умови розвитку. Який соціум ми маємо зараз?  В останній десяток років розцвіли такі соціальні проблеми, як нестатки і бідність, алкоголізм і наркоманія, безробіття, бродяжництво і соціальне сирітство, злочинність і жорстока поведінка.  Потреба в соціальному педагогові та психологові з'являється і тоді,  коли сім'я, школа, громадськість не забезпечують необхідного розвитку, виховання й освіти дитини, молодої людини. Саме у такий період соціальний педагог  є дуже потрібним, особливо для роботи з іще не сформованою молоддю та дітьми, на долі яких ці процеси впливають, мабуть, найтяжче.

Одним із головних завдань соціального педагога та психолога є допомога  виразити себе, свої бажання, свої емоції, знайти себе як унікальну особистість.

Якщо будівельник зробить помилку під час будівництва будинку, чи вплине це на результат, і чи зможемо ми побачити його непрофесійну роботу після завершення, майже одразу». А якщо помилку допускає працівник, педагог, одразу ж не помітно, лише згодом зрозуміло, що колись дорослі зробили помилку, яку іноді вже виправляти пізно… Людину ж не перебудуєш…

На сьогодні однією з болючих проблем є -  «батьківські заробітки» за кордоном.

У Західній Україні чимало родин, де хтось поїхав на заробітки до Італії, Португалії, Чехії, Голандії. Як правило, батьки їдуть за кордон заради кращого майбутнього для своїх дітей. Поки вони трудяться на будовах або доглядають стареньких, діти в Україні звикають до легкого хліба. Але втрачають материнську любов та батьківську опіку. І так минають роки… Діти звикають до думки, що батьки – це ті, хто заробляє гроші. І так поступово батьки перетворюються на спонсорів. Звикають до цього і вони самі. Оскільки для них єдиним батьківським обов’язком залишається  вчасно піти до «Вестерн-Юніон» та  переслати в Україну певну суму умовних одиниць. Діти, батьки яких працюють за кордоном, - соціальні сироти. Вони мають дах над головою, що їсти, у що вдягнутися, але не мають живого спілкування з найріднішими людьми. І це призводить до різних психологічних проблем, які діти не в змозі самі вирішити.

Саме цими питаннями займаються в школі Подопригора Ю.М. Романюк Б.В.

Пам'ятайте, що дитина - це дзеркало життя своїх батьків. Як у краплі води відбивається сонце, так і в дітях відображається духовне багатство мами і тата.

Не поспішайте ставити оцінку вчинкові ди­тини, якщо не знаєте її мотивів! Дитина  найбільш за все потребує вашої любові у той момент, коли вона менш за все цього заслуговує. (Ерма Бомбек)

 Любові та взаєморозуміння, успіхів і щастя вам і вашим дітям! Бережіть свої сім’ї!

 

Юлія Подопригора

Категорія: Мої статті | Додав: Sasha (27.11.2015)
Переглядів: 853 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • Copyright MyCorp © 2018Використовуються технології uCoz