Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 22.06.2017, 21:29

Ветерани педагогічної праці - гордість навчального закладу

Кожен педагог пам’ятає момент, коли він  молодий, повний сил та енергії зайшов вперше у клас. Пролітають роки  праці наповнені уроками, семінарами, педрадами, невдачами та успіхами своїх вихованців  і настає час, коли учителю треба іти на заслужений відпочинок. Але скажіть, хіба він може забути школу, дитячий сміх, а головне своїх учнів? Ніколи. Бо малиновий передзвін прожитих літ у школі звучить не лише в пам'яті, а і в серці педагога все життя.

Відзначаючи у цьому році  почесну дату, 75 років з дня заснування нашого навчального закладу, школа у котре  низько вклоняється і щиро дякує  учителям - ветеранам педагогічної праці, завдяки досвіду і таланту яких, НВК «ЗОШ І-ІІІ ступнів №3-ліцей»  стала знаною у місті та країні і досягла високих результатів у навчанні та вихованні підростаючого покоління.

Трудові біографію наших досвідчених колег, які безперечно стали  гордістю навчального закладу та їхня педагогічна діяльність є справжнім  багатством рідної  альма-матер. Школа пам’ятає кожну з них та дбайливо зберігає пам'ять про всіх ветеранів-педагогів у шкільному музеї та виховує учнів на їх життєвих прикладах.

Біографії педагогів нашого навчального закладу тісно переплітались з історією країни та розвитком освіти у ній. З 1944 року і у післявоєнні роки у школі працювали вчителі, багато з яких були  фронтовиками, підпільниками, партизанами, які пройшли крізь горнило ІІ Світової війни: Балабай АМ., Пугачов Г.К., Товкач Г.С., Зайцев Г.М., Гуменний В.Д., Грицюк М.М., Лєфтєрова Є.П., Якимов М.П., Успенський М.М., Клопотович Н.С., Крічман О.М., Савченко І.П.

Третя школа також пишається педагогами-ветеранами, які у нелегкий для країни час, покликані державою  відбудовували у Західній Україні зруйновану після ІІ Світової війни освіту: Попова М.М., Голодова Є.О., Євчук В.Ф., Гуменна М.Р., Бібік К.Є., Шашкова Г.Є., Кизяк С.А., Величко Г.В., Бєлікова М.І., Дубаєва Н.І.,  Медер А.І., Мошковська Г.Л., Вада П.П., Фурман М.М, Іншин С.Й., Мельничук Н.В., Герасимович К.І., Грищенко Є.Є., Булавка О.В., Терещук Ю.М., Кузнєцова Н.А., Кувшинова А.П., Толкаченкова Л.О., Поюркова Є.І., Бліндер М.І., Бліндер В.С., Тимчишина Л.Х., Балабай Г.Л.

Із періоду заснування школи на посаду директора призначали відповідальних та достойних людей. Можемо назвати ветеранів-педагогів, які кожен у свій час очолювали наш навчальний заклад: були І. М. Грищенко, Г. Ф.Смикалюк, П. П. Вада, П. С. Слободян, П. П. Горбач, Г. С. Товкач, Н. Д. Колядіна, В. В. Гуковський, Л. Д. Шевченко, І. Г. Губар, В. Д. Гуменний, В. О. Новицький, Л. А. Хаджибаль.

Багато років сумлінно працювали на освітянській ниві та віддавали свої знання і любов дітям ветерани педагогічної праці школи Панченко Л.Д., Федорова Г.Й., Жолнерчук О.Л., Борисюк Р.Г., Єгорова В.І., Єгоров О.М., Мастюх М.О.,  Леоненкова Т.Ф., Юрчук В.К., Капінос Ж.П., Мацьопа В.І., Кондратюк Н.Г., Ковалевська Г.Д., Щербик Т.К., Мошковська Г.Л., Власенко М.А., Міщук В.І., Случик Г.В., Чернишова Т. М., Соломанчук Н.С., Дордюк Н.І., БліндерТ. , Мокрицька М.В., Нагорняк В.М., Вознюк Р. Й., Кізяк С.А., Романюк С.В., Семенюк Т.Ю.,  Петрик Л.О., Лащук В.Я., Сасай М.О., Балла Л.П., Небеснюк Л.А., Бичук І.Б.,  Матвійчук  Н.В., Котєнєва О.А., Кащенко Г.М., Апалькова Л.В., Тисленко О.К. та багато інших.

У професійних  біографіях - Завгородньої Г.Г., Томяк Л.Б., Дудки П.П., Грибовської З.А., Сумар Г.О., Трофименко Г.Г., Катрук В.М., Юрчук В.К. і багатий педагогічний досвід, і великий період  від  чотирьох  до п’яти десятиліть трудової педагогічної діяльності, і результативні здобутки на освітянський ниві.

Завгородня  Галина Григорівна, якої нажаль вже немає з нами, мала 48 років педагогічного стажу, була удостоєна звання «Заслуженого учителя України».  Галина Григорівна довгий час працювала заступником директора  третьої школи з навчально-виховної роботи, була  умілим керівником та творчої особистістю. Педагогічний  колектив школи, її учні та освітяни нашого міста назавжди запам’ятають Галину Григорівну як професіонала відданого своїй  справі, талановитого  керівника і непересічну людину.

Дудка Панас Петрович - учитель фізичної культури та виховання, стаж роботи якого більше 50 років. Учні Панаса Петровича неодноразово брали участь та перемагали у спортивних змаганнях, відстоювали честь школи та міста. За сумлінну працю Панас Петрович нагороджений грамотою Міністерства освіти.

Грибовська Зінаїда Андріївна – вчитель-методист, стаж роботи вчителя -49 років. Зінаїда Андріївна сумлінний та відповідальний педагог, яка вміла зацікавити учнів  вивченням свого непростого предмету-математики.

Том′як Олександра Броніславівна - учитель англійської мови, вчитель-методист, нагороджена знаком «Відмінник освіти України». Стаж роботи - 52 роки. Визначальними рисами цього педагога є досконале знання предмету, методична грамотність, висока ерудиція. Олександра Броніславівна постійно займалася у колетиві громадськими і суспільно-корисними справами, ініціативна та творча людина. Працювала в школі  заступником директора з навчально-виховної роботи. Зараз Олександра Броніславівна знаходиться на заслуженому відпочинку.

Катрук Валентина Миколаївна - учитель початкових класів, вчитель-методист. Стаж роботи - 45 років. Валентина Миколаївна досвідчений педагог, який майстерно володіє методикою викладання в початкових класах, дуже любила своїх учнів та вміло розвивала у дітях пізнавальні інтереси. Зараз Валентина Миколаївна знаходиться на заслуженому відпочинку.

На щастя є у школи скарб: ветерани-педагоги, які завжди  у строю, які  діляться з підростаючим поколінням досвідом, мудрими порадами та є постійними учасниками зустрічей з учнями школи.

Ми знаємо, що наші  ветерани  ніколи не старіють душею, їхнє серце завжди зі школою, з учнями.

Доземно вклоняємось нині

Вам, учителю, з пошаною,

Хоч скроні Ваші вже сиві,

Міцні ви шкільного славою!