Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 27.07.2017, 19:42

Української філології

КАФЕДРА УЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Мова об’єднує народи у нації й зміцнює державу. Занепадає мова — зникає і нація. Коли ж мова стає авторитетною, перспективною, необхідною і вживається, насамперед, національною елітою, сильною і високорозвиненою стає як нація, так і держава.

«Мова – генофонд нашої культури, і все залежатиме від того, чи зуміємо ми зберегти  її в усьому історичному багатстві. Школа,  учитель, письменник – найперші і найвірніші її зберігачі»,- так дуже влучно сказав про значення мови класик української літератури Олесь Гончар . Як бачимо, на школу та вчителя покладена велика місія.

Справжнім  осередком плекання рідної мови в НВК №3 стала кафедра вчителів української мови і літератури – одна з найчисленніших у школі. Тут працює 10 педагогів, різних за віком, педагогічним стажем, але всіх об’єднує любов до дітей і рідного слова.

Заслуженим авторитетом користуються вчителі-методисти Левчук Г.О. і Гуль Г.О. Кожен із цих педагогів за довгий час роботи у школі виробив  власну методику роботи з школярами, і тепер своїми методичними ідеями  вони щедро діляться із колегами.

Справжнім випробуванням для учнів і їх учителів уже впродовж багатьох останніх років стало ЗНО. Успішний результат учня в цьому іспиті  багато в чому залежить від компетентності учителя, його уміння донести знання дітям і, звичайно, старанності самого вихованця. Трачук Л.Ю., Яблонська Л.М., Гарбар В.А. – учителі, що своєю наполегливою працею допомагають оволодівати тонкощами знань рідної мови, літератури своїх учнів, а ті демонструють високий рівень знань під час складання ЗНО.

Трачук Л.Ю. – переможець міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» в 2014/2015 навчальному році.

П’ять років поспіль виборює перші місця на всеукраїнському етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Новицька Т., учениця творчого педагога  Дихавки Н.С. ЇЇ учні також беруть участь і в інших мовних змаганнях, де посідають призові місця. Але найважливішою є любов до рідного слова, яку уміє прищепити своїм вихованцям учитель.

Виховують в учнів  глибоке усвідомлення значення рідної мови в житті людини, розвивають їх творчість педагоги – Бідзюра Н.Г. та Любохинець Л.А. Досконале знання предмета, розуміння питань психології, сучасних методик викладання, ерудиція забезпечують високий науково – методичний рівень проведення уроків цими учителями. Тож їх вихованці вирізняються глибокими і міцними знаннями, перемагають на міських  олімпіадах,конкурсах, а потім успішно навчаються у вузах.

Педагогічна робота з дітьми з особливими потребами – нелегка справа, що потребує від учителя спеціальної підготовки і особистих якостей. Марчук С.О.  навчає таких дітей, прилучає їх до краси рідного слова.

Остапюк Л.В. – молодий, але перспективний педагог, уже третій рік як вона органічно допонила кафедру вчителів-мовників. Лілія Валеріївна з великою любов’ю ставиться до учнів, уміє організувати їх як до колективної праці, так і до індивідуальної.

Найскладнішим у праці вчителя-словесника є вміння  зацікавити учня, надати мотивацію, допомогти. Йдеться не просто про завчання правил і вміння їх використовувати. Йдеться про відчуття мови, про прищеплення любові до неї, адже саме мова є тією перлиною, котра вінчає культуру народу, тією ланкою, що єднає покоління. І саме наші вчителі множать цю велику єднаючу силу, навчаючи дітей любові до рідної мови.

«  Липень 2017  »