П`ятниця, 22.09.2017, 14:41

КАФЕДРА СУСПІЛЬНО-КРАЄЗНАВЧИХ НАУК

Кафедра суспільно-краєзнавчих  дисциплін школи об’єднує  різних за віком, але відданих своїй справі педагогів-патріотів,  залюблених  у рідний край, його неповторну  природу та багату історію.

Очолює кафедру  енергійна, ініціативна, надзвичайно працелюбна  вчителька історії Наталія Володимирівна Руденко. Щира творча особистість уміло поєднує високі організаційні  здібності, професіоналізм, доброту та вимогливість. Саме завдяки її наполегливості методичне об’єднання досягло вагомих результатів: це і хороші результати на міських та обласних конкурсах олімпіадах; відкриття і функціонування, постійне оновлення музею школи, кімнати народознавства, змістовне проведення предметних тижнів, неформальних засідань, де вчителі обмінюються педагогічними знахідками, обговорюють нагальні проблеми життя.

Добрим, чуйним наставником учителів і учнів є директор школи, учитель-методист Анатолій Степанович Матвейчук. Професіонал і господарник, керівник і порадник, організатор, психолог, адміністратор і педагог. Йому болить доля України, а інтересами і проблемами школи директор просто живе. Чітко координуючи роботу управлінського апарату,Анатолій Степанович залишається насамперед мудрим і добрим педагогом, досягаючи гарних результатів у навчально-виховному процесі. Під його ефективним керівництвом школа змінилася, стала ошатною, затишною, сучасною, естетично привабливою.

Більше  40 років віддала школі ветеран педагогічної праці, учитель-методист Гаврилюк Олена Костянтинівна. Школа – це її другий дім. Любов до професії вчителька поєднує із любов’ю до дітей. Учить їх висловлювати власні думки, розуміти, а не зазубрювати нові знання, застосовувати їх у повсякденні. Педагог ерудований, постійно у творчому пошуку.

Євгенія Михайлівна Панасюк викладає правознавство, використовуючи активні та інтерактивні методи навчання, практикуючи  проблемні ситуації, дослідницькі методи, групову і парну роботу учнів, дискусії, розумові ігри. Учні беруть участь в обласних  турнірах, міських та обласних олімпіадах, займають призові місця. Розуміючи значення правових знань у сучасному  суспільстві, Євгенія Михайлівна намагається розвивати у дітей критичне мислення,  спонукає учнів бути не спостерігачами, й активними учасниками процесів розбудови демократичної правової держави.

Прекрасною зміною старшого покоління є молоді талановиті вчителі Книш Мар’яна Олександрівна, Іванова Наталія Сергіївна.

Мар’яна Олександрівна Книш -  доброзичлива, вимоглива до себе, багато працює над вдосконаленням педагогічної  майстерності. У своїй повсякденній роботі дотримується правила – зробити навчання цікавим, успішним, результативним. Обдарований, працелюбний, відповідальний педагог.

Наталія Сергіївна Іванова – творча, неординарна особистість. Використовує на своїх уроках інноваційні технології. Створює ситуації для розвитку ініціативи та самостійності учнів. Її уроки змістовні, глибоко наукові, цікаві, запам’ятовуються учням надовго. Вчитель ретельно продумує і планує свою роботу, використовуючи досягнення сучасної педагогічної науки.

Отже, усіх педагогів нашої кафедри об’єднують три риси:

• глибокий патріотизм;
  • працелюбність;