Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 24.06.2017, 20:20

Природничі науки

КАФЕДРА ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН

Як Каменський говорив: «Усіма можливими засобами потрібно запалювати в дітях гаряче прагнення до знань і навчання». І саме вчителі кафедри природничих дисциплін всю свою роботу спрямовують на досягнення цієї мети.

Наше методичне об'єднання є невеликим, але працьовитим - воно об'єднує 4 вчителів. Це вчителі хімії, біології та основ здоров'я. На кафедрі працюють досвідчені, кваліфіковані вчителі, які знаютьсвій предмет, люблять і поважають учнів, творчо підходять до процесу навчання.

У цьому навчальному році кафедру очолює вчитель хімії та біології Сокол Л.В.. Це добросовісний педагог, вчитель-методист, яка має глибокі знання з предмета, вміло використовує інноваційні технології навчання. Учитель, яка багато працює над підвищенням своєї педагогічної майстерності та перебуває в постійному педагогічному пошуку. У своїй роботі широко використовує передовий педагогічний досвід. Її учні є переможцями міських та учасниками обласних олімпіад та конкурсів з хімії та біології. Своїми педагогічними досягненнями охоче ділиться з вчителями школи та міста. Активна в громадському житті, трудолюбива, відповідальна.

Подопригора Н.С. - викладач хімії, досвідчений педагог, учитель-методист, відмінник освіти України. їй притаманні глибокі знання з предмету, досконале володіння методикою викладання, організованість, зацікавленість у результатах своєї праці, висока професійна майстерність, уміння спілкуватися з дітьми. Її уроки завжди динамічні, творчі, захоплюючі. Уміє доступно і цікаво пояснити новий матеріал з опорою на життєвий досвід учнів, вміло використовує дидактичний матеріал, наочність. Протягом 20 останніх років очолювала шкільне і міське методичні об'єднання вчителів хімії. Багато її учнів були переможцями міських і обласних олімпіад та хімічних турнірів. Вимоглива і принципова, тактовна і справедлива, доброзичлива і трудолюбива.

Ковальчук Л.Є. - викладач біології, старший вчитель, очолює методичне об'єднання вчителів біології міста. Це вимогливий, ерудований вчитель. її уроки відзначаються ясністю мети, високою наочністю, ідейною і науковою спрямованістю, проходять на високому методичному рівні. Для пробудження і формування цікавості до біології проводить різнотипові нестандартні уроки, які сприяють підвищенню якості викладання та знань учнів, розвитку їх умінь і практичних навиків. Має переможців міських, обласних та всеукраїнських олімпіад з біології, переможців захисту науково-дослідних робіт. Доброзичлива і тактовна, цілеспрямована і розумна.

Маринкевич В.О. - викладач основ здоров'я, учитель вищої категорії. Віолета Олександрівна проводить уроки на високому науково-методичному рівні з використанням інтерактивних технологій. Учитель  постійно вдосконалює науково-методичну діяльність. Активно працює як у шкільному методичному об'єднанні, яке очолює. Організовує учнів для участі в конкурсах, акціях, тижнях безпеки життєдіяльності, написанні проектних робіт, при захисті яких її учні неодноразово здобули перемоги. Трудолюбива, щира, відкрита.

Учителі методичного об'єднання у постійному пошуку вдосконалення сучасного уроку. Вони творчо використовують різноманітні технології навчання, які роблять його цікавим і творчим. Хімія та біологія є експериментальним науками, тому дослідницькі та практичні роботи сприяють активізації пізнавальних інтересів учнів. Творче застосування інтерактивних форм і технологій сприяють виробленню вчителями кафедри власної системи роботи та досягненню справжньої майстерності.

На високому рівні вчителями кафедри ведеться природоохоронна робота. Вчителі біології організовують учнів до участі в конкурсах та акціях: «Колосок», «Горобець польовий - птах року», «Вчимося заповідувати», «Турбота молоді тобі, Україно!», «Парад квітів біля школу», «Юннатівський зеленобуд», «Галерея кімнатних квітів», «Чисте подвір'я», «Ліси для нащадків». За участь та перемоги в цих конкурсах та акціях наші учні та вчителі неодноразово були нагороджені грамотами та грошовими преміями.

З метою активізації пізнавальних інтересів учнів та пропаганди природничих дисциплін, щорічно на високому рівні вчителі кафедри проводять тижні природничих дисциплін, до яких залучають великий арсенал учнів. Тематики цих заходів різноманітні. Це і екологічні свята, і інтелектуальні ігри, і уроки пам'яті, конференції, конкурси, засідання круглих столів, проведення ярмарок, семінарів, літературно-музичних виступів, виступів екологічних агітбригад. Робота клубів «Еколог» та «Здоров'я для всіх».

Ось така наша щоденна нелегка вчительська робота. І кожен із учителів намагається зробити свій внесок у роботу методичного об'єднання. Адже наше професійне кредо: «Активність кожного є складовою спільного руху вперед»

Наші вчителі докладають всю свою майстерність, знання, вміння та любов, щоб виховати мудрих і порядних учнів.

Лариса Василівна Сокол