Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 18.08.2017, 17:34

Початкові класи

НЕВЕЛИЧКЕ ІНТЕРВ’Ю НАПЕРЕДОДНІ ЮВІЛЕЮ

Під небом, синім і високим,

Стежина в’ється чарівна,

Через простори, через роки

Веде до істини вона.

Туди, де сонце світить ясно,

До мрій, надій і сподівань.

Велика праця і прекрасна –

Вести дітей в Країну знань .

Саме цими простими, поетичними рядками хочеться розпочати свою розмову про колектив учителів початкових класів. Саме їм,  23 прекрасним жінкам, випало на долю бути першими на тій чарівній  шкільній стежині,що  стане для маленької дитини широкою дорогою у великий світ.

«Від того, хто візьме маленьку дитячу долоньку у свої люблячі руки, хто відкриє чарівні двері у Країну знань, буде залежати, яким стане суспільство майбутнього», - так говорить про покликання  власне та своїх колег учитель – методист Лакодей Людмила Іванівна, заступник директора з навчально – виховної роботи, наставник  учителів молодших класів. А Лариса Дмитрівна Чорнак, яка вже більше 40 років віддала школі і дітям, додає: «Я впевнена, що професія вчителя початкової школи  – найважливіша у нашому суспільстві. Батьки дають життя, а вчителі наповнюють його змістом. Батьки дбають про матеріальне, а вчителі - про духовне збагачення дитячої душі. Це дуже складна і кропітка робота, бо педагогам треба розуміти кожну дитину, знаходити підхід до кожної особистості, враховуючи її характер та вдачу».

Великий Сократ сказав: «У кожної людини є сонце, тільки дайте йому світити». Ці слова є педагогічним кредо учителя  - методиста Кротач О.С. , яка вже 15 років поспіль очолює методичне об’єднання вчителів початкових класів. «Саме відповідальність за сонячну душу дитини, - упевнена Оксана Святославівна, -спонукає педагогів кафедри постійно вдосконалювати свою майстерність, дбати про рівень професійного розвитку».

Кафедрі вчителів молодших класів є чим пишатися: тут працюють прекрасні педагоги, які мають звання  «Вчитель - методист» Лакодей Л.І., Кротач О.С., Папежук Г.Й. – їх безмежно люблять дітлахи, поважають батьки, до них за підтримкою йдуть молодші колеги. Величезне задоволення від уроків, материнське тепло і безмежну любов отримують учні від учителів із званням «Старший - вчитель» Варцаба С.М., Соболь І.Т., Здомищук О.А., Мочичук О.Я., Давидюк А.Л. А скільки витримки, милосердяможна вмістити у вчительській душі, щоб працювати з дітками з особливими потребами. Тому про таких як Куціян О.В. та Ковальчук Н.Ю.  можна сказати, що вони люди з великим серцем.  Дарувати щоденну радість пізнання світу маленькій людині надзвичайно нелегко, ще важче «будувати» в ній справжню Людину. Але це натхненно, творчо і щоднини роблять лауреати міських і обласних конкурсів «Учитель року» в номінації «Учитель початкових класів» Мудрик О.В., Смолянська І.О., Корець С.В. Світлу енергію,життєрадісність, уміння допомагати і підтримати випромінюють вчителі групи продовженого дня Рясик А.В., Герасименко Г.В. Перебувають у постійному творчому пошуку та професійному розвитку Новосад Н.Ю., Єщук О.М., Хлуд І.М., Захарчук І.М., Дудко С.М.. Вони вміють згуртувати класний колектив, а у ньому атмосферу успіху і захоплення пізнанням.

Другою мамою, наставником дітям, порадником батькам мріють стати і вже з успіхом стають молоді вчителі Харченко Т.І. та Матвійчук Г.В. До вершин педагогічної майстерності їх веде цілеспрямованість, любов до обраного фаху та до дітей. А для Харченко Т.І. провідною зорею у світ професії став приклад мами – вчителя з 27 річним стажем Варцаби С. М.

… Нашій школі 75! Час змінює все.  У школі ХХI століття з’являються електронні журнали, інтерактивні дошки, електронними стають підручники. Але учитель – це незмінно. І завдання перед учителем залишаються важливі: «Дати глибокі та міцні знання; викликати цікавість до навчання; сприяти творчому розвитку кожного учня». Ми  торкаємося до майбутнього. Ми вчимо..

Оксана Святославівна Кротач

«  Серпень 2017  »