Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 22.06.2017, 21:31

Історія школи

Перша згадка про неповну семирічну чоловічу школу №3, яка знаходилась на вул. Городельській, 40 (зараз Драгоманова, 9) датується 1940 роком. У 1946-ому школу №6, розташовану на Устилузькій, 17, очолив перший директор П.С.Слободян, а 1954-го була здійснена реорганізація освіти: ліквідоване роздільне навчання хлопців та дівчат. Зросла кількість учнів шостої за рахунок п'ятої школи. Щоб уникнути занять  у три зміни, закладу передали ще одне приміщення, де раніше знаходився прикордонний загін.

У 1960 році школу №42 станції Володимир-Волинський Львівської залізниці передано у підпорядкування облвно і перейменовано у восьмирічну трудову політехнічну школу №3 А 1964-го восьмирічка №3 стає середньою школою. У зв'язку з реорганізацією двох російських шкіл №3 та №5 1980-ого створено таку одну - під номером 3, яка розмістилася у центрі міста на вул.Ковельській, 10.

У 1991 році школа перейшла у нове приміщення на вул.Ковельській, 111. Поступово змінюється її статус, вона стає українською з російськомовними класами. А в 2005 році розпочала свою діяльність як навчально-виховний комплекс №3. У 2010 році рішенням сесії міської ради змінено назву школи на навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 - ліцей".

Навчальний заклад із такою славною історією об'єднує добром і любов'ю учнів та вчителів усіх поколінь. За роки свого існування школу закінчило понад  шість тисяч випускників.

Тепер школа має 42 класи, серед яких -  три комп'ютерні кабінети. Усі кабінети початкової школи обладнанні мультимедією, поступово нарощується мультимедійне обладнання у решти класів.  До послуг учнів - бібіоліотека з читальним залом, фонд якої становить 17 тисяч 933 примірники, два спортивні зали, їдальня, актовий зал, медичний та логопедичний пункт, стоматологічний кабінет.

Педагоги освоюють програму"Інтел. Навчання для майбутнього", співпрацюють з Корпусом Миру, з Посольствам Польщі в Україні, беруть активну участь у роботі міських та обласних семінарів, науково-практичних конференцій, виставки "Творчі сходинки педагогів Волині".

У НВК працює 96 педагогічних працівників. Тут навчається 1106 учнів, сформовано 40 класів, функціонує чотири ліцейних,  що відібрані на основі конкурсних випробувань. Ліцеїсти 10-А, 10-Б, 11-А та 11-Б поглиблено вивчають англійську мову та рідну мову та літературу. У цих класах виділено години для вивчення спецкурсів та здійснення науково-дослідницької роботи з обдарованими учнями.

Міжнародна співпраця школи розвивається у двох напрямках: розвиток зв'язків з освітніми закладами Республіки Польща та з волонтерським рухом Корпусу Миру США в Україні. Ми співпрацюємо з:

• Державним університетом імені Шимона Шимоновіца в м. Замость (Польща);
  • Об'єднанням шкіл понадгімназійних у м. Грабовець (Польща);
  • Початковою школою №4 ім. Стефана Баторего м. Замость (Польща);
  • Корпусом  Миру США в Україні. У нашій школі працювали з дітьми: Кортні Тейлор -волонтер Корпусу миру (2008-2010)  та    Дженна Марвін - волонтер Корпусу Миру США (2011-2013).

Педагогічний колектив прагне на гуманістичних засадах створити атмосферу  доброзичливості й взаєморозуміння, довіри й взаємодопомоги між учнями і вчителями.У нас панує атмосфера спільних поглядів, думок, і прагнень щодо утвердження школи на рівні найкращого освітнього закладу Володимира-Волинського.